! Pro správnou funkci stránek je nutno mít povolený JavaScript !

  NAPSALI O SUMMITU

 

 

3. International Health Summit

Zdravotní péče řízená spotřebitelem: zaměřeno na pacienta


18. - 20.4. 2007 •
Hotel Pyramida • Praha

přednášející / felicien fish brown

 

 Felicien Fish BROWN

 

Félicien Fish Brown má více než 20 let zkušeností ve zdravotní politice. V současné době je ředitelem oddělení vztahů na federální úrovni společnosti Kaiser Permanente v její kanceláři ve Washington DC, zastupující zájmy organizace ve vztazích ke Kongresu, Bílému domu a agenturami. Kaiser Permanente je největší integrovaný systém poskytování zdravotní péče s 8.5 milióny členů; 12,000 lékařů; 150,000 zaměstnanců; $30 mld v příjmech. Zájmy směrem k federální vládě zahrnují: financování zdravotní péče, HMO a regulace soukromého pojištění, příležitosti zdravotních plánů řízených spotřebitelem, pobídky pro zlepšování kvality, informační technologie, veřejné zdraví, politika farmacie a rozšiřování pokrytí zdravotní péče.

Fish získal titul BA v politických vědách a francouzštiny na Univerzitě Notre Dame v roce 1984 (Phi Beta Kappa) a titul MA ve veřejné politice na Univerzitě Chicago v roce 1986. Byl politický poradce primátora Chicaga Harolda Washingtona v letech 1986 až 1988 a poté pracoval ve Washington, DC v letech 1988 až 1992 v Úřadu řízení a rozpočtu kanceláře prezidenta. V OMB byl Fish hlavním prověřovatelem rozpočtu a vedoucím pobočky pro Medicare a Medicaid, v rámci dvou nejvýznamnějších federálních programů zdravotního pojištění. Nejdůležitější činností v OMS bylo vyšetřování zneužívání státního financování Medicaid; jednání s kanceláří guvernéra ohledně zdanění poskytovatele zdravotní péče; stanovení administrativní politiky na platby farmacie v Medicare a Medicaid; přezkoumání a vyjednávání zdravotní reformy v Oregonu.


V letech 1992 až 1996 byl Fish legislativním představitelem AARP, kde se podílel na snaze Bílého domu a Kongresu o reformu systému zdravotní péče. AARP je významná organizace, která reprezentuje 40 mil. Američanů ve věku nad 50 let. Mezi významné oblasti zájmu AARP, na kterých Fish pracoval, bylo rozšíření zdravotní péče o pokrytí předpisu léků a reforma regulace soukromého pojištění, které omezuje možnosti krytí nákladů pro starší občany se špatným zdravotním statusem.

V době před svým působením v Kaiser Permanente byl Fish ředitelem vztahů s vládou v U.S. Catholic Health Association, která je národní asociací katolických systémů zdravotní péče, nemocnic a zařízeních pro sestry.

Fish působil v několika správních radách a výborech včetně Board of an international school in Washington, DC; the Board of the Canadian Catholic Health Association; a národního poradního výboru Academy for Health Services Research and Health Policy. Pravidelně přednáší ve Washington DC a na různých místech v USA. V roce 1995 se Fish účastnil týdenního advokátního programu pro představitele Albánie.

 

Project : ihsummit2007
Page : zivotopisy/Brown
Last changed : 06.11.2007 11:22:45
Dvousloupcový s dělenou patičkou
script time : 0.102945 sec
DB touch : 42
user : | Nepřihlášený uživatel | Nepřihlášený uživatel
Čeština
utf-8


scrollTop
xxxx : yyyy