! Pro správnou funkci stránek je nutno mít povolený JavaScript !

  NAPSALI O SUMMITU

 

 

3. International Health Summit

Zdravotní péče řízená spotřebitelem: zaměřeno na pacienta


18. - 20.4. 2007 •
Hotel Pyramida • Praha

PŘEDNÁŠEJÍCÍ / ZSOMBOR KOVACSY

 

 Zsombor KOVACSY


Zsombor Kovacsy je prezidentem Úřadu pro dohled nad zdravotním pojištěním v Maďarské republice.

Studoval medicínské vědy na univerzitě v Semmelweis, 1995 (MD), dále Pécs University of Sciences, 2001 (JD) a řízení ve zdravotnictví opět na Semmelweis University, 2004 (M.Sc.). Jeho současná studia zahrnují Ph.D. (legislativní teorie) na Pécs University of Sciences a tvorbu zákonů se specializací pro právníky na Eotvos Lorand University of Sciences. Další jeho vzdělávání zahrnuje managament ve zdravotnictví na Carlson School of Management, University of Minnesota, Minneapolis, USA, pokročilé vzdělávání pro státní úředníky a odborné zkoušky pro právníky.

 

V letech 1995-1998 Zsombor pracoval jako lékař v městské nemocnici v Paszto a ve specializované nemocnici psychiatrických nemocí v Pomaz. Poté pracoval jako úředník na ministerstvu zdravotnictví, kde v letech 2001-2002 zastával funkci vedoucího oddělení zdravotního pojištění. Následně pracoval jako vedoucí oddělení pro hodnocení dopadů, deregulaci a registraci zákonů na ministerstvu spravedlnosti.

 

K jeho dalším povinnostem patřilo předsednictví v řídícím výboru pilotního programu pro řízenou péči ( 2001), předsednictví ve výboru pro vývoj systému financování zdravotního pojištění (2001-2002), členství v expertní skupině pro zlepšení regulace v rámci Evropské komise(2005-2006), členství v radě Národního statistického úřadu.

 

Zsombor od roku 2000 přednáší předmět Právní aspekty zdravotní péče - Semmelweis University, Hodnocení dopadů regulace (RIA) - Eotvos Lorand University of Sciences, a v mezinárodních kurzech RIA - Litva, Bulharsko, Bělorusko - 2005.

 

Zsombor je autorem řady publikací v oblastech jako jsou reforma regulační politiky, reformy zdravotní péče, decentralizace ve zdravotní péči a reformy veřejné správy se zaměřením na země střední a východní Evropy.

 

Project : ihsummit2007
Page : zivotopisy/Kovacsy
Last changed : 06.11.2007 11:09:52
Dvousloupcový s dělenou patičkou
script time : 0.137224 sec
DB touch : 42
user : | Nepřihlášený uživatel | Nepřihlášený uživatel
Čeština
utf-8


scrollTop
xxxx : yyyy