! Pro správnou funkci stránek je nutno mít povolený JavaScript !

  NAPSALI O SUMMITU

 

 

3. International Health Summit

Zdravotní péče řízená spotřebitelem: zaměřeno na pacienta


18. - 20.4. 2007 •
Hotel Pyramida • Praha

přednášející / James A. Rice

 

 James A. RICE

 

James A. Rice, Ph.D., FACHE patří k vedení společnosti Clark Healthcare Group, která se zaměřuje na výzkum a poradenství v sektoru zdravotnictví v rámci programů pro lékaře a vedoucí pracovníky. Je také místopředsedou organizace Governance Institute, která se již 20 let podílí na zlepšování řízení zdravotních systémů v rámci svého výzkumu, vzdělávacích programů a poradenství. Governance Institute má mezi svými členy více než 450 nemocnic a zdravotních systémů, pro které připravuje řadu publikací a konferencí o efektivním řízení. Jim je partnerem konzultační skupiny pro zlepšování výkonnosti se zaměřením na řízení změn a organizační efektivitu. Patří také k vedení International Health Leadership Program na univerzitě v Cambridge v Anglii. Je vědeckým pracovníkem na vysoké škole pro vedoucí pracovníky ve zdravotnictví American College of Healthcare Executives.

Jim Rice má velké zkušenosti z vývoje a řízení velkých systémů řízené péče v USA např. jako vedoucí pracovník Allina Health System ve státě Minnesota, který je systémem nemocnic, lékařů a zdravotních plánů a ročně dosahuje obratu 2.5 mld USD. Jim také pracuje v oblasti mezinárodního výzkumu a vývoje zdravotní politiky se zvláštním zaměřením na financování veřejné zdravotní péče. Pracoval ve více než 30 zemích na zavádění a provozování veřejného zdravotního pojištění a dodávání služeb v rámci USAID programů péče o děti. Jimova 30tiletá zkušenost zahrnuje také působení jako učitel, autor, fundraiser, manažer zdravotních systémů, přednášející a poradce pro ministerstva zdravotnictví, lékařské skupiny, představenstva a vedoucí pracovníky v sektoru zdravotnictví po celém světě.

 

Podílel se jako poradce na projektech pro organizace jako Abt Associates, McManis & Associates, v několika projektech ASAID, British Government's Department For International Development (DFID) a v projektech Světové banky. V letech 1995-96 pracoval v Rusku v rámci programu reformy sektoru zdravotnictví, který měl hodnotu 20 mil. USD. Působil v představenstvech na místní, státní a mezinárodní úrovni.

 

Dr. Rice získal magisterský a doktorský titul v řízení a zdravotní politice na vysoce uznávaných postgraduálních programech na University of Minnesota. Získal řadu ocenění: University of Minnesota School of Public Health Distinguished Alumni Leadership Award; National Institute of Health Doctoral Fellowship; The Corning Award for excellence in U.S. hospital planning. Byl zakladatelem a druhým presidentem společnosti AHA Society for Hospital Planning and Marketing; obdržel grant od instituce Bush Fellowship ke studiu mezinárodní ekonomie na National University of Singapore with Stanford University.

 

Byl zakladatelem a je přednášejícím v mezinárodním programu pro rozvoj zdravotního managementu na univerzitě v Cambridge v Anglii; dále přednáší na American Graduate School of International Management (Thunderbird), Phoenix, Arizona a na University of Minnesota, School of Public Health, Department of Healthcare.

 

Project : ihsummit2007
Page : zivotopisy/Rice
Last changed : 06.11.2007 11:06:55
Dvousloupcový s dělenou patičkou
script time : 0.106566 sec
DB touch : 42
user : | Nepřihlášený uživatel | Nepřihlášený uživatel
Čeština
utf-8


scrollTop
xxxx : yyyy